Lahendused eri valdkondadele

Põllumajandus

Põllumajanduses kasvab üha enam mobiilse tehnoloogia kasutamine ja ikka selleks, et teha oma töid lihtsamaks ja kiiremaks. Põllumehed kasutavad Handheld seadmeid, et jälgida näiteks eluskarja RFID (Radio-frequency identification)abil, et hallata talu inventari, käivitada niisutus juhtimissüsteeme jpm..

Ehitus

Pole raske mõista, miks ehitajad vajavad vastupidavaid seadmeid. Kuid mida nad saavad teha nende seadmetega? Näiteks saavad võtta objektile kaasa joonised, ilma et nad peaks muretsema tuule või vihma pärast, mis joonised lugematuks teevad. Samuti võimaldab teha kohapealseid arvutusi, jälgida inventuuri jne. Väga vastupidavad sülearvutid suurendavad töö tõhusust, vähendavad kulusid ja aitab hoida töö joonel.

Keskkonnakaitse

Tänu täielikult ilmastikukindlatele arvutitele saavad bioloogid, teadlased ja keskkonnakaitsjad minna võtma  merejää proove külmas kliimas, kasutada täpset GPS vastuvõtjat reostatud alade kaardistamiseks jne.

Metsandus

Metsanduses tuleb tihtipeale teha tööd karmides välistingimustes. Handheld tooteid kasutatakse puidu kokkuvedamisel, navigeerimisel ja mõõdistamisel, metsa takseerandmete kogumisel ja teistel sarnastel tegevustel. Näiteks on kasutatud kulutulede kaardistamisel, pildistamisel ja aruandluse koostamisel – handheld tooted aitavad teha tööd tõhusamalt.

GIS

GIS, et hallata ja analüüsida geograafiliselt referentseeritud andmeid. Selleks et koguda andmeid,  luua kaarte tuleb sageli olla rohkem välitöödel kui sisekeskkonnas arvuti ees. Sellisteks situatsioonideks peavad mõõteseadmed olema piisavalt vastupidavad, et pidada vastu ilmastikuoludele, et töö valmis teha.

logistika

Logistikas on oluline silma peal hoida kaubal ja andmetel. Kiire protsessori ja võimsa skaneerimisseadmega on Handheld pihuarvutid usaldusväärsed isegi ka kõige äärmuslikemates keskkonnatingimustes.

Sõjavägi

Standardid mida kasutatakse Handheld toodete vastupidavuses on sõjaväestandarditele vastavad. Niisiis pole see mingisugune üllatus, et vastupidavad arvutid leiavad kasutust lahinguväljal või õppustel. Handheld seadmed on need seadmed, mida NATO väed kasutavad Iraagis ja Afganistaanis ja samuti muudes kaugemates paikades kus vastupidavus, töökindlus ja pikk aku vastupidavus on olulised.

Kaevandused

Kaevandustööstuses kasutatakse pihuarvuteid tööajaarvestuses, sõidukite jälgimises, tarneahelas ja suhtlemises reaalajas kontoriga. Andmekogujad teevad oluliselt sujuvamaks ametikohustuste täitmise, andmete vead ja tööjõukulud saab nii viia miinimumini.
Kaevandamine ja puurimine toimub loomulikult väga rasketes keskkonnatingimustes, nii et arvuti peab olema piisavalt tugev, et pidada vastu väljakutsetele nagu näiteks vibratsioon, tolm, niiskus ja temperatuuri kõikumised.